mycie okna

3 Błędy, których należy unikać podczas czyszczenia okien

Dla wielu osób mycie okien wydaje się być bardzo prostym zadaniem. W końcu cóż może być prostszego od tej czynności? Bierzesz trochę płynu i wody, nakładasz na okno i przecierasz, proste prawda? Wierz lub nie, ale sztuka mycia okien jest o wiele bardziej skomplikowana, jeśli chcesz zrobić to dobrze. W dzisiejszym artykule powiemy Ci jak myć okna aby były krystalicznie czyste.

Oto trzy typowe błędy popełniane przez ludzi podczas mycia okien:

Używanie niewłaściwego sprzętu lub niewłaściwe używanie sprzętu. Podobnie jak w przypadku każdej pracy, większość kwestii sukcesu sprowadza się do narzędzi. Czy masz odpowiednie narzędzia do pracy i czy wiesz, jak z nich korzystać? Nie inaczej jest w przypadku mycia okien. Są pewne rzeczy, które każda osoba myjąca okna potrzebuje do prawidłowego wykonania pracy: wiaderko, płyn do mycia okien, duża gąbka lub mop (do naniesienia wody), ściągaczka (do wytarcia), mikrofibra, szmatka i skrobaczka. Na wstępie będziesz musiał dobrać odpowiedni środek do czyszczenia okien. Jeśli twój środek czyszczący nie jest przeznaczony specjalnie do okien, najprawdopodobniej nie wyczyści ich prawidłowo lub pozostawi irytujące smugi i plamy.

Używanie niewłaściwego rodzaju szmatki do mycia. Użycie niewłaściwego rodzaju szmatki może doprowadzić do powstania śladów na szybie, które psują cały sens czyszczenia okna. Nigdy nie należy używać ręczników papierowych, zwykłych ręczników ani innego materiału do wycierania okien.

Nieprawidłowe skrobanie powierzchni. Mimo wszelkich starań, najprawdopodobniej pojawią się rzeczy (grudki brudu, błota, gumy i innych przedmiotów), których po prostu nie możesz usunąć z okien bez pomocy skrobaczki. Może się okazać, że nawet długie próby ich czyszczenia przy użyciu wody, płynu i szmatki spełzną na niczym. Tutaj do akcji wkracza skrobak. Skrobak to w zasadzie narzędzie ręczne z krawędzią zawierającą bardzo ostrą brzytwę lub inny przedmiot. Można to wykorzystać do zeskrobania i usunięcia uciążliwych zanieczyszczeń. Problem polega na tym, że bardzo łatwo jest to zepsuć, jeśli nie wiesz, jak prawidłowo używać skrobaka. Jak możemy dowiedzieć się od profesjonalistów z firmy freshoffice, okna należy zeskrobać w jednym kierunku, tak aby ostrze skrobaka było całkowicie zlicowane z oknem. Nigdy nie należy przesuwać skrobaka w górę i w dół, a już na pewno nie na boki! Takie przesuwanie skrobaka może często skutkować zarysowaniem okna, którego już nigdy nie będzie można naprawić (bez wymiany całej szyby).

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *