nowe domy Łomianki

Dom czy mieszkanie – co wybrać?

Dojrzałeś do decyzji o nabyciu własnej nieruchomości? Musisz teraz wybrać konkretne lokum, w którym będziesz funkcjonował przez długie lata. Pamiętaj, że musi być idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Wybrać mieszkanie w dobrej lokalizacji w mieście, a może dom na przedmieściach? Decyzja nie jest łatwa, ale może jej podjęcie ułatwi Ci przedstawienie preferencji Polaków w tym zakresie.

Okazuje się, że coraz więcej mieszkańców naszego kraju ucieka z wielkich metropolii i wybiera nowe domy. Łomianki są przykładem podwarszawskich miejscowości, które przeżywają prężny rozwój, jeśli pod uwagę weźmiemy nowe inwestycje tego rodzaju. Nie chcemy już funkcjonować w zgiełku, pośród smogu, hałasu, w wiecznym pędzie. Nasze „cztery kąty” mają być oazą spokoju i odprężenia, a na taki komfort pozwala właśnie dom pod miastem.

Nieruchomość „szyta na miarę”

Mieszkania w dobrych lokalizacjach wybierają najczęściej osoby młode, single albo bezdzietne pary. Chcą żyć wygodnie, mieć blisko do pracy i wszelkich rozrywek. Nie chcą stać w korkach, uwielbiają energię, jaką daje duże miasto. Dodajmy jednak do tego, że niewielkie mieszkanie w mieście będzie kosztować dokładnie tyle, ile dom poza nim. Wszystko zależy od lokalizacji. Kto więc wybierze dom? Łomianki są pełne rodzin z małymi dziećmi, osób, które lubią ciszę, spokój, kontakt z naturą, za to metropolię traktują jedynie jako miejsce do pracy. Wybierając nadal dobrą lokalizację, ale nie w centrum stolicy, mają pewność korzystania ze świetnej infrastruktury oraz brak korków. W weekendy cieszą się zaś spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, grillowaniem w ogrodzie z przyjaciółmi i sporą przestrzenią przydomowego terenu. Za duży dom z wszelkimi wygodami, gabinetem, garażem i spiżarką trzeba zapłacić tyle, ile za nieduże mieszkanie w dobrze zlokalizowanej dzielnicy w Warszawie.

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w podjęciu decyzji o rodzaju własnej nieruchomości. Mieszkanie na pewno sprawdzi się na start, w czasie rozwijania kariery zawodowej i samodzielnego życia. Dom będzie idealny dla rodzin statecznych, które nie chcą już brać udziału w wielkomiejskim wyścigu, za to chcą cieszyć się dużą przestrzenią, swobodą i walorami natury. Poza miastem życie płynie jakby wolniej, bez stresu i właśnie dlatego taki wybór spotykany jest coraz częściej. Pamiętajmy też, że podwarszawskie lokalizacje wciąż się rozwijają, oferując tym samym życie na wysokim poziomie, z dostępem do wszelkich wygód.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *