Ekologiczne słomki wypierają plastikowe

Plastikowe słomki powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują ekologiczne słomki papierowe. Dlaczego tak się dzieje? Co w sobie mają słomki papierowe, że zyskują na popularności? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Cała prawda o słomkach plastikowych

Jeszcze kilka lat temu na rynku można było znaleźć plastikowe słomki, więc co się dokładnie stało, że teraz się od nich odchodzi? To efekt ich fatalnego wpływu na środowisko. Słomki plastikowe są

wykonane z surowca, który po zużyciu rozkłada się kilka lat. Jak podają dane statystyczne, wystarczy, że będziemy zużywać trzy słomki dziennie, by pozostawić po sobie całkiem sporą ilość śmieci. Pomyśl, co będzie, gdy takich osób, jak my będzie więcej? W skali roku tworzymy niewyobrażalną ilość plastikowych śmieci, które później lądują w jeziorach, ocenach, morzach lub w glebie. Narażamy tym samym nie tylko siebie, ale również naszą planetę, a także kolejne pokolenia, które w tej górze śmieci będą musiały żyć.

Słomki papierowe rozwiązaniem problemów

Wnioski z tego narzucają się same. Lepiej zrezygnować ze słomek plastikowych, niż doprowadzić do ekologicznej katastrofy. Tylko czy faktycznie musimy rezygnować ze słomek, które często wzbogacają drinki i koktajle, jak również podnoszą ich atrakcyjność? Całe szczęście do swoich usług mamy ekologiczne słomki papierowe. Produkowane są one z naturalnego surowca, który nie stanowi ani zagrożenia dla naszego życia, ani dla przyrody. Papierowe słomki ulegają biodegradacji, a proces rozkładu trwa do kilku miesięcy. Tym samym w bardzo krótkim czasie nie pozostaje po nich ślad. Ekologiczne słomki papierowe sprawdzają się w każdych napojach – zarówno tych ciepłych, jak i zimnych. Tego typu słomki są wytrzymałe, nie rozpuszczą się w napoju, a więc możemy z nich korzystać bez obaw. Poza tym ekologiczne słomki papierowe dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i to w bardzo rozsądnej cenie.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *