Główne różnice między hotelem, a motelem

Z pewnością nie raz korzystaliśmy z usług stron takich jak np. booking.com, które pozwalają nam najszybszy, jak i pewniejszy wybór naszego noclegu podczas podróży. Wśród szeregu licznych ofert z jakimi przyszło nam się spotkać z pewnością nie raz pojawiały się oferty hoteli i moteli, a my sami zastanawialiśmy się czym tak naprawdę różnią się te dwa miejsca. W praktyce wyraźnego podziału już nie ma gdyż tu i tu spotkamy się z takim samym standardem, jak i jakością obsługi lecz faktycznie widoczne różnice są możliwe do dostrzeżenia jeżeli bliżej się przyjrzymy.

Różnice między hotelem a motelem

Szukając bardziej wyraźnych różnic między tymi dwoma miejscami dostrzeżemy, że podstawowym czynnikiem powodującym, iż mówimy o hotelu lub motelu jest ilość pokoi. W przypadku pierwszego z nich nie może być mniej niż dziesięć, a w przypadku drugiego ta liczba jest w zupełności wystarczająca. Co więcej wszystko sprowadza się także do lokalizacji, gdyż hotele będą umiejscowione w miejscach niekoniecznie praktycznych pod kątem dojazdu ale posiadających inne szczególne cechy np. atrakcyjny wygląd okolicy. Motele znajdują się przy drogach szybkiego ruchu tak by pozwolić głównie zmotoryzowanym turystom na chwilę odpoczynku i spokoju. Nie uświadczymy w nim żadnych dodatkowych atrakcjach np. sauny, basenów, czy też dasz mini-barku w pokojach gdyż, pełnią one rolę noclegowni w której po prostu mamy spędzić bezpiecznie noc. Ze względu na takie ograniczenia są one także znacznie tańsze co dla wielu osób z pewnością jest cechą kluczową. Niemniej jednak istnieje możliwość że spotkamy bardzo atrakcyjną ofertę lub promocje w szczególności jeżeli rezerwujemy pokoje ze znacznym wyprzedzeniem nawet na wysokiej jakości hotele, a tym samym warto z tego skorzystać.

Ostatecznie to co wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od nas samych i indywidualnych potrzeb, a także możliwości naszego portfela. Pamiętajmy jednak że w każdym przypadku to my płacimy i możemy stawiać warunki, tak by pobyt był dla nas jak najbardziej przyjemny.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *