grill gazowy

Grill gazowy i jego zalety

Grillowanie to narodowy sport Polaków. Niemniej jednak, dopiero od niedawna uczymy się różnych metod i sposobów na przyrządzenia potraw na ruszcie. Polacy pragnąc coraz bardziej grillować świadomie i możliwie zdrowo. Właśnie ta ostatnia motywacja sprawiła, że coraz większą popularnością cieszy się grill gazowy. Czym różni się on od tradycyjnego grilla węglowego i czy warto w niego zainwestować?

Grill gazowy i jego zalety

Tradycyjny grill kojarzy nam się z osmolonym i przypalonym rusztem, dymem oraz węglem. Użytkowanie grilla gazowego wygląda zupełnie inaczej: nic nie dymi! Źródłem ognia są tutaj palniki zasilane gazem (im ich więcej – tym lepiej). Co ważne – jedzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z płomieniem, gdyż od palnika oddziela je pofałdowana blacha . Spływa na nią tłuszcz i soki, które powstają podczas przyrządzania potrawy. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a temperaturę regulować możemy za pomocą pokręteł.

Jak smakuje jedzenie z grilla gazowego? Jest zdecydowanie bardziej aromatyczne, niż w przypadku tradycyjnego grilla węglowego. To zasługa nie tylko równomiernego rozprowadzenia ciepła, lecz także zjawiska parowania soków, które wnikają w potrawy i napełniają jedzenie charakterystycznym smakiem. Co ważne – jedzenie z grilla gazowego jest też o wiele zdrowsze!

Turystyczny grill gazowy

Grill gazowy dostępny jest w różnych formach i wymiarach, niemniej jednak często możemy spotkać bardzo zgrabne konstrukcje. Są one lekkie i nierzadko mobilne, gdyż posiadają kółka ułatwiające przemieszczanie urządzenia. Z tego względu grill gazowy pełni funkcję grilla turystycznego. Łatwo zabrać go ze sobą na działkę, biwak lub camping. A jako, że turystyczny grill gazowy nie dymi, to nie przeszkadzamy innym wczasowiczom w ich wypoczynku!

Jaki turystyczny grill gazowy wybrać?

Wręcz idealnym modelem jest Grill gazowy Campingaz Classic L. Jego niewielka, ale przemyślana konstrukcja pozwala na jego łatwe transportowanie i komfortowe grillowanie. Jego dużą zaletą jest, iż mimo niewielkich wymiarów, posiada on podwójny ruszt z tłoczonej stali.

Nieco tańszym, ale również bardzo wdzięcznym modelem jest grill gazowy 5,5 + Kw Landmann z emaliowanej blachy stalowej. Posiada on ciekawe rozwiązanie w postaci małego palnika bocznego, z pomocą którego możemy chociażby zagotować wodę w czajniku. Dodatkowym plusem jest termometr wmontowany w jego pokrywę.

Minimalistów zadowoli z kolei dość tani grill gazowy 2-palnikowy, który sprawdzi się doskonale podczas wyjazdu na kamping, działkę lub w przypadku okazjonalnego grillowania.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *