Wydaje się, że w czasach pandemii koronawirusa płyny do dezynfekcji rąk to wręcz produkt deficytowy. Producenci tychże specyfików jako jedni z nielicznych odnotowują kolosalne zyski, podczas gdy liczne sektory rynku przeżywają ogromny kryzys. Zgodnie z rekomendacjami WHO, a także polskiego Ministra Zdrowia, prawidłowa dezynfekcja dłoni może przyczyniać się do zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Płyny do dezynfekcji rąk są dzisiaj produktem powszechnym i dostępnym praktycznie w każdym miejscu użyteczności publicznej, biurach, a także domach prywatnych. Liczne przedsiębiorstwa zmieniły profil swojej działalności i to napełniarka żeli do dezynfekcji czy też napełniarka płynów do dezynfekcji staje się główną linią produkcyjną. To ich sposób na przetrwanie i możliwość generowania dochodów. Jeśli wiemy już, jak środki dezynfekujące są dzisiaj potrzebne, warto poznać również metodę ich odpowiedniego stosowania. Okazuje się, że to od sposobu użycia zależy zwalczenie wirusa.
Jak stosować płyn do dezynfekcji?
Płyn, krem czy żel dezynfekujący powinien być używany zawsze po kontakcie z przedmiotem, który może być zainfekowany koronawirusem. To środki na bazie spirytusu, które mają zabijać wirusa. Po dotknięciu poręczy, klamki, a nawet produktu spożywczego na sklepowej półce zaleca się dokładne oczyszczenie dłoni. Niejedna tubiarka żelów do dezynfekcji napełnia takimi preparatami wygodne w użyciu opakowania. Najlepiej wybierać te, które można stosować wręcz bezdotykowo. Chodzi o to, by nie zainfekować dozownika.
Preparat dezynfekujący powinien być dokładnie rozprowadzony na dłoniach. Nie zapominajmy o opuszkach palców oraz przestrzeni pomiędzy nimi. Zaleca się rozprowadzenie jednej dawki środka do dezynfekcji na dłoniach, natomiast taki zabieg powinien być powtarzany co najmniej kilka razy dziennie. Przede wszystkim wtedy, gdy nasze dłonie miały styczność z przedmiotem potencjalnie zainfekowanym.
Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ poza warunkami domowymi praktycznie każda przestrzeń może podlegać zarażeniu koronawirusem. Eksperci potwierdzają, że koronawirus w powietrzu może utrzymywać się co najmniej kilka minut, natomiast na przedmiotach nawet kilkadziesiąt minut. Dezynfekcja rąk powinna odbywać się obowiązkowo zawsze po powrocie do domu, dotyczy to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Odkażajmy także nasze telefony, portfele, karty płatnicze. Wybierajmy dobrej jakości środki – takie można również sporządzić samodzielnie.
https://omikrongroup.pl/wp-content/uploads/2020/06/płyn-do-dezynfekcji.jpg