dezynfekcja po zgonie

Jak skutecznie wykonać dezynfekcję?

Dezynfekcja mieszkania lub innych miejsc na wspólnej przestrzeni jest niezwykle ważna. Regularnie wykonywana zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów.

Jednak dezynfekcja nie zawsze jest konieczna. Istnieją jednak przypadki, w których jest niezbędna.

Domowe środki odkażające — kiedy można ich użyć?

Warto odkazić wspólną przestrzeń lub mieszkanie wtedy, gdy któryś z domowników przechodził ostatnio chorobę. Jest to ważne, gdyż wirusy i bakterie mogą przetrwać na powierzchni nawet do tygodnia. Jeśli więc chcemy zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby w pracy lub w domu, należy odkazić miejsca wspólnie używane.

Jak wskazują specjaliści z firmy sprzątające Sprzątajmy (http://sprzatajmy24.com.pl/), do takiego “domowego” odkażania idealnie sprawdzą się domowe środki odkażające. Domowe środki dezynfekujące są jak najbardziej wystarczające w takich sytuacjach.

Aby domowe środki antybakteryjne były naprawdę skuteczne, to należy użyć spirytusu wysokoprocentowego — co najmniej 70%. Takie stężenie alkoholu pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się szkodliwych drobnoustrojów.

Do domowego środka odkażającego można dodać olejki naturalne. Najlepiej sprawdzi się olejek lawendowy, eukaliptusowy lub z drzewa herbacianego. Ich intensywny zapach przykryje nieprzyjemny odór alkoholu.

Ocet jest również świetnym środkiem odkażającym. Bardzo dobrze sprawdzi się on przy myciu kafelków w kuchni i łazience oraz przy myciu zlewów, umywalek lub wanien.

Kiedy należy zgłosić się do specjalistycznej firmy?

Często jednak zachodzą takie sytuacje, gdy zamówienie specjalistycznej firmy odkażającej jest konieczne.Dezynfekcja po zgonie jest chyba najbardziej wyraźnym przykładem. Rodzina pod żadnym powodem nie powinna sama sprzątać po zmarłej osobie. Bakterie gnilne uwalniają się z ciała już po paru godzinach od śmierci — są one bardzo trujące i trudne do usunięcia.

Kolejnym przypadkiem, kiedy zatrudnienie specjalistycznej firmy do odkażania okazuje się niezbędne, to przypadki wystąpienia epidemii choroby w dużych skupiskach ludzi — w szpitalach, szkołach, przedszkolach i innych. W takich wypadkach domowe preparaty bakteriobójcze na pewno nie wystarczą. Trzeba wtedy użyć specjalistycznych środków odkażających, aby mieć pewność, że szkodliwe substancje są usunięte.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *