Japan Rail Pass Polska.

Japan rail pass to nic innego jak podróż po Japonii pociągiem, bardzo ekonomiczna dla turystów i z myślą o nich stworzona. Daje on dostęp do sieci pociągów JR. Jest na tyle tania linią pociągów że zwraca się już po kilku przejazdach. Warunki korzystania z tej ekonomicznej linii pociągów są następujące: 

  • nie można być obywatelem Japonii
  • trzeba być turystą i przebywać  na terenie Japonii maksymalnie 90 dni
  • Japan rail pass jest ważnym biletem pociągowym w prawie całej Japonii poza dwoma miastami
  • mozna rowniez korzystac z promu JR Miyajima

Co do rezerwacji miejsc jest taka możliwość a nawet nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata od osób posiadających rail pass. Wszystko możemy załatwić przy tzw. okienkach zielonych na terenie Japonii. Warunkiem korzystania z rezerwacji jest posiadanie paszportu, ponieważ każdy pass jest imienny i obsługa linii może nas poprosić o okazanie paszportu.Jest możliwość anulowania naszego passu, jeżeli faktycznie nie został on nigdy użyty. Mamy na to aż rok czasu. Przy zwrocie zostanie potrącona wartość dziesięciu procent vouchera.

Jest to opłata pośrednicząca za wystawienie owego vouchera.

Jeżeli zostanie zgubiony lub skradziony voucher to niestety nie zostanie on ponownie wystawiony. Nie ma opcji wystawienia duplikatów passow. Bilety Japan Rail Pass Polska są sprzedawane w dwu klasach, czyli pierwsza klasa tzw zielona i druga klasa czyli ordinary. Naszym skromnym zdaniem szkoda kasy na pierwsza klasę ponieważ nie wiele ona się różni od drugiej klasy. A mianowicie różnica polega na tym że zamiast w rzędzie znajdują się 5 miejsc to mamy cztery miejsca w pierwszej klasie a każde jest troszeczkę szersze no i nie wiele wygodniejsze. W klasie drugiej pociągu shinkansen mamy bardzo duzo miejsca na nogi i jest mega wygodnie tak wygodnie jak w wysokiej klasy mercedesie klasy S. Nawet mając dwa metry wysokości możemy rozprostować nogi i nie będziemy sięgać do osoby siedzącej przed nami.

Na bagaz podreczny nad głową znajdują się sporej wielkości polki. Uważamy że nie ma sensu przepłacać lepiej to wydać np na jakieś dobre regionalne jedzenie. 

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *