Klimatyczna wizyta we Lwowie

Ukraina znajduje się na tyle blisko naszej granicy, że nie dziwi nikogo fakt, iż nasi rodacy bardzo często urządzają tam sobie samodzielne wycieczki lub też z biurem podróży. W szczególności, że wizyta w kraju naszych sąsiadów nie jest droga. Niezależnie od tego, czy jedziemy tam samodzielnie, czy też z biurem podróży. A obejrzeć można tam wiele wspaniałych zabytków, których zdecydowana większość znajduje się we Lwowie. Szacuje się, że 50% zabytków znajdujących się w tym kraju znaleźć można w jej stolicy.

Czy to prawda? Warto się o tym przekonać!

We Lwowie znajduje się Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie, nazywana również Katedrą Łacińską. Jest to jeden z najstarszych i najpiękniejszych kościołów Lwowa. Aby go znaleźć należy udać się na Rynek, na jego południowo – wschodnią część. Odpowiedzialny za jej zbudowanie jest doskonale znany nam Kazimierz Wielki, który wydał polecenie w XIV wieku, aby ją zbudować. Sam władca nie doczekał się jednak końca budowy, ponieważ jej czas powstawania to ponad sto lat! Dlatego też obecnie wszyscy turyści mogą w jej wnętrzach podziwiać szereg najpiękniejszych stylów architektonicznych. W kościele na wszystkich czeka wspaniały i piękny Wielki Ołtarz. W jego środku odnaleźć można dzisiaj kopię XVI – wiecznego obrazu, którego oryginał przechowywany jest w Skarbcu katedry wawelskiej. Więcej na kresy.com – stronie biura podróży.

Kolejnym punktem koniecznym do odwiedzenia jest Sobór św. Jura. Aczkolwiek znajduje się on trochę na uboczu, dlatego nie wszyscy turyści wiedzą, że należy zapoznać się z kolejnym, fascynującym zabytkiem, które zostało dostrzeżone przez UNESCO. Na tyle, że i dla niego znalazło się miejsce na liście światowego dziedzictwa. To tak naprawdę kompleks wspaniałych budowli w skład których wchodzą katedra, pałac metropolitów, dzwonnica. Do kapituły można dojść przez wspaniałe schody, które znajdują się na wzgórzu. Uważne oczy wypatrzą tą budowlę nawet z innych punktów, które będą odwiedzać znajdując się w stolicy tego kraju. Wycieczki do Lwowa nie kończą się jednak w tym miejscu. Gdzie jeszcze można zajść? Tego warto dowiedzieć się na miejscu.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *