modne style wnętrz

Modne style wnętrz – o czym marzą Polacy?

Czasy, kiedy bezosobowy styl wnętrza był zadowalający, zdecydowanie minęły! Teraz, Polacy świadomie dobierają meble, kolory i akcesoria upiększające ich cztery ściany. Nic dziwnego! W końcu, dobranie odpowiedniej aranżacji wnętrza, powinno zależeć przede wszystkim od naszych zainteresowań i gustów. Jak podaje internetowy sklep meblowy meb24.pl – na przestrzeni lat, w Polsce wyłoniły się modne style wnętrz. Jaki gust wnętrzarski przejawiają nasi rodacy?

Modne style wnętrz – styl nowoczesny

Polacy niezmiernie cenią sobie prostotę i funkcjonalność – czyli dwie główne cechy stylu nowoczesnego. Do nich dołączamy minimalistyczne meble, proste dodatki, powierzchnie o wysokim połysku oraz oryginalne dekoracje ścienne. Zestawiamy je ze skórzaną tapicerką i metalowymi wstawkami, by uzyskać jak najelegantszy wymiar nowoczesności. W stylu nowoczesnym przeważa też wysoka jakość wykonania, oryginalne konstrukcje i designerskie oświetlenie. Wnętrza urządzone według tych wytycznych, mają przede wszystkim, wyglądać stylowo i ekskluzywnie.

Modne style wnętrz – styl glamour

Styl glamour to połączenie stylu nowoczesnego i vintage, uzupełnione odrobiną przepychu. W takim sposobie urządzania powierzchni, najmodniejsze są pikowania posiadające już „ksywkę” nieśmiertelnego króla wnętrzarskiego. Pojawiają się wszędzie, zaczynając od ścian a kończąc na konstrukcjach mebli oraz oryginalnych detalach i wykończeniach. Wielu osobom jednak, wnętrza glamour przypadają do gustu w mniejszym stopniu. Zostajemy wtedy przy minimalizmie. Cechy glamour przejawiamy wówczas w dodatkach i akcesoriach, tworząc przestrzeń nieco mniej ekstrawagancką.

Modne style wnętrz – styl minimalistyczny

To, jak dokładnie prezentuje się styl minimalistyczny, zależy głównie od gustu właściciela i jego wyczucia minimalizmu. Są jednak uniwersalne cechy, które go opisują. Mieszkanie wykończone w takim stylu jest czyste, przestronne i niezagracone. Poza tym, że wygląda schludnie ma też zastosowanie uspokajająco-wyciszające oraz ..jest niezmiernie łatwe do posprzątania. Królować tu będzie: mała ilość mebli, gładkie powierzchnie oraz dekoracje o mocnym akcencie.

Modne style wnętrz – styl skandynawski

Obecnie to chyba jeden z najmodniejszych stylów wnętrzarskich. Na jego popularność głównie wpływa niesamowity uniwersalizm. Dominują tu naturalne materiały oraz pastelowe barwy, co sprawia, że wnętrza są jasne, przytulne, proste i przestronne a także bardzo schludne.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *