niezbędnik rowerzysty

Niezbędnik każdego rowerzysty

Wybierasz się w dłuższą podróż rowerem? A może dojeżdżasz nim do pracy? Bez względu na to, w jakim celu i jak często korzystasz ze swojego jednośladu, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w kilka najpotrzebniejszych akcesoriów. Oto one:

Kask. To ważny element, który bardzo często ratuje zdrowie a nawet życie rowerzystom. Chociaż nie jest on konieczny wg prawa, powinniśmy z niego korzystać jeśli zależy nam na swoim zdrowiu.

Pompka. To niezbędny przyrząd, bez którego nie powinniśmy wyruszać nawet na krótką przejażdżkę. Jazda na przebitej oponie nie jest możliwa. W związku z tym jeśli chcemy uniknąć długiego powrotu do domu powinniśmy zabrać ze sobą pompkę oraz uszczelniacz do dętek lub zapasową dętkę (o tym za moment).

Zestaw naprawczy. Łatki oraz klej nie zajmują dużo miejsca a mogą okazać się dla nas zbawieniem podczas wyprawy rowerowej. Warto wozić ze sobą również niezbędne do demontażu koła klucze.

Zapasowa dętka / uszczelniacz do dętek. W przypadku przebicia opony, jedynym ratunkiem może okazać się uszczelniacz do dętki lub zapasowa dętka. W ten sposób będziemy mogli kontynuować jazdę w stosunkowo szybkim czasie.

Latarka. Może okazać się bardzo pomocna podczas naprawy usterki po zmroku. Warto zadbać o dobre oświetlenie, z pomocą którego będziemy mogli dokonać naprawy.

Łyżki do opon. Pomogą zdjąć i założyć oponę bez niepotrzebnych nerwów.

Rękawiczki jednorazowe. Jeśli zależy nam na tym aby zbytnio nie pobrudzić sobie rąk podczas naprawy, powinniśmy mieć przy sobie rękawiczki jednorazowe. Jest to szczególnie przydatna opcja dla osób, które dojeżdżają rowerem do pracy bądź szkoły.

Wymienione wyżej przedmioty mogą nam uratować skórę w niejednej sytuacji. Warto je mieć przy sobie szczególnie podczas dłuższych wypraw. Wszystkie niezbędne akcesoria opisane w tym artykule można kupić w dowolnym sklepie rowerowym. Polecamy jednak kupować akcesoria i części rowerowe na bikestacja.pl. Znajdziemy tam produkty wielu znanych i cenionych marek w atrakcyjnych cenach. Ponadto możemy liczyć na szybką i tanią wysyłkę produktów pod wskazany adres.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *