firma sprzątająca

Po czym poznać dobrą firmę sprzątającą?

Wśród wielu firm zajmujących się sprzątaniem łatwo trafić na taką, która nie cechuje się profesjonalizmem. Jak rozpoznać dobrą ofertę?

1. Kompleksowe usługi

2. Firma dla wszystkich

3. Renoma na rynku

4. Szeroki zasięg działalności

5. Konkurencyjna cena

1. Kompleksowe usługi

Dobra firma sprzątająca oferuje przede wszystkim szeroki zakres usług. Dotyczy to więc nie tylko standardowych czynności, takich jak mycie i odkurzanie podłóg i blatów, ale też prasowania, prania obrusów czy ręczników, prania tapicerek i dywanów, mycia okien. Korzystając z usług takiej firmy wiemy, że sprzątana przestrzeń będzie błyszczeć we wszystkich miejscach i nic nie zostanie ominięte dlatego, że „nie wchodzi to w zakres oferty”. Dobra firma sprzątająca to bowiem przede wszystkim taka, której możemy zaufać i zostawić jej pracownikom wolną rękę w zakresie sprzątania.

2. Firma dla wszystkich

Dobra firma sprzątająca kieruje swoją ofertę do wszystkich: dużych i małych firm, dla których czyste biuro to podstawa dobrej organizacji pracy, ale też i do klientów indywidualnych, którzy chcą, aby ich mieszkanie lśniło czystością. Warto też skorzystać z usług firmy, która oferuje możliwość sprzątania samochodu wraz z wypraniem tapicerki i wyczyszczeniem kokpitu. Zakłady, które na pewno skorzystają też z takiej oferty (warto, by firma sprzątająca znała specyfikę i potrzeby tych branż):

  • Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne (wysoka dokładność)
  • Gabinety lekarskie (maksymalna sterylność)
  • Sale ślubne i weselne (szybkość i skuteczność).

3. Renoma na rynku

Renomę firmy sprzątającej buduje profesjonalizm jej pracownikom, odpowiedzialne podejście do klienta oraz bezpieczne, ekologiczne detergenty używane podczas sprzątania. Warto poszukać takiej oferty, która łączy w sobie te trzy elementy. 

4. Szeroki zasięg działalności

Wiele firm sprzątających działa tylko w dużych miastach, co dla mieszkańców mniejszych miejscowości może być problemem. Dobra firma sprzątająca zaoferuje swoim klientom dojazd na miejsce bez znacznego podwyższania kosztów usługi lub też będzie miała swój oddział w wielu mniejszych miejscowościach na terenie danego województwa. Za przykład niech posłuży firma UniProf Diamond Shine, która działa na terenie Śląska i Małopolski:

5. Konkurencyjna cena

W ostatnich latach cena usługi sprzątania mocno podrożała. Dobra firma sprzątająca nie musi być jednak bardzo droga! Ważne, żeby dysponowała ona elastyczną ofertę i umiała dopasować się do budżetu i potrzeb klienta. Wiecie już, jaką firmę sprzątającą wybrać? 

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *