pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna dla każdego

Na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty można wybrać się z różnych powodów. Niestety w dalszym ciągu panuje przekonanie, że znajdą tam pomoc wyłącznie osoby z głębokimi zaburzeniami psychicznymi. Absolutnie nie jest to prawdą. Specjalista doskonale sprawdzi się w różnych życiowych sytuacjach i oferuje bardzo szeroki zakres działania. Warto więc dokładnie zrozumieć czym zajmują się osoby wykonujące właśnie taki zawód. Kiedy warto skorzystać z ich usług? Jaką placówkę wybrać?

  1. Kim jest psycholog i psychoterapeuta?
  2. Kiedy warto skorzystać z pomocy?
  3. Profesjonalny gabinet psychoterapii w Rzeszowie

Kim jest psycholog i psychoterapeuta?

Psycholog to osoba, która uzyskała dyplom magistra psychologii. Taki specjalista uprawniony jest do wykonywania różnego rodzaju testów psychologicznych, a także diagnozowania, wydawania opinii i udzielania pomocy psychologicznej. Psychoterapeuta również musi posiadać tytuł magistra, jednak nie musi być on uzyskany na kierunku psychologia. Niezbędne jest jednak ukończenie specjalistycznego szkolenia, które może trwać od 4 do 6 lat i kończy się wydaniem certyfikatu. Terapeuta zdobywa teoretyczną i praktyczną wiedzę w zakresie pracy indywidualnej oraz grupowej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy?

Z pomocy psychologicznej warto skorzystać, gdy nie można sobie w sposób samodzielny poradzić ze swoimi problemami. Mogą to być między innymi negatywne emocje, stres, obniżony nastrój lub lęk. Psycholog pomoże również przejść przez trudne, życiowe sytuacje, takie jak rozstanie, śmierć bliskiej osoby lub utrata pracy. Psychoterapeuta jest osobą, która pomoże powrócić do równowagi psychicznej i lepiej zrozumieć samego siebie. Terapia umożliwi zwiększenie swojej samooceny i motywacji. Pozwoli również na pozbycie się negatywnych wspomnień i odzyskanie kontroli nad swoim życiem.

Profesjonalny gabinet psychoterapii w Rzeszowie

Psycholog Rzeszów w gabinecie psychoterapii, oferuje profesjonalną pomoc dla osób borykających się z najróżniejszymi problemami, takimi jak depresja, nerwica, zaburzenia stresowe, psychosomatyczne lub odżywiania. Psychoterapeuta Rzeszów to psychoterapia indywidualna, konsultacje psychologiczne, poradnictwo i skuteczna diagnostyka. Certyfikowani psychoterapeuci, dzięki ogromnej wiedzy oraz dużym doświadczeniu zawodowym, potrafią trafnie zidentyfikować problem i znaleźć najskuteczniejszy sposób na odzyskanie równowagi psychicznej. Odpowiednio przeprowadzona terapia charakteryzuje się bardzo dobrymi efektami, nawet w trudnych przypadkach. Gabinet psychoterapii w Rzeszowie to doskonały wybór.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *