Trzy miasta, w których można spędzić więcej niż trzy dni

Polska to bardzo interesujący kraj i sami często o tym zapominamy jak bogatą i ciekawą mamy tutaj kulturę, a także możliwości na spędzenie wolnego czasu. Istnieje wiele miejsc, które warto odwiedzić w ciągu swojego życia będąc w Polsce. Wśród nich z pewnością kluczowym będzie Gdańsk, czyli stolica Pomorza. To miasto wraz z towarzyszącymi mu Gdynia oraz Sopotem jest jednym z najważniejszych miejsc w północnej części Polski. Posiada on sporą liczbę zabytków godnych odwiedzenia, a także niepowtarzalne Stare Miasto, które warto odwiedzić. Jest on bogaty historycznie, a także ma dobrze wyposażone zaplecze dające nam dostęp do szeregu różnego rodzaju atrakcji, jak i kawiarenek oraz hoteli tak byśmy mogli spędzić jak najprzyjemniej czas.

Pora wybrać się nad morze

Do najbliższej plażę mamy 20 km jednakże dotrzeć do niej można bez problemu korzystając zarówno ze środków lokomocji miejskiej, jak i wodnej. Przebywając w tym miejscu bardzo łatwo dostrzec duch wolności oraz tolerancji, a także to, że od zawsze Gdańsk był, jest i będzie wolnym miastem. Z pewnością najważniejszym punktem naszej wizyty będzie pomnik Neptuna, który spotkamy na ulicach starego miasta, a następnie przejdziemy się nieopodal zabytkowego Żurawia, który kiedyś pełnił funkcję zaopatrzeniowe w porcie. Oczywiście oprócz tego istnieje szereg innego rodzaju atrakcji, pomników, muzeów jak na przykład Muzeum Bursztynu, czy też drugiej wojny światowej oraz wiele różnych wydarzeń kulturowych, z którymi przyjdzie nam się spotkać szczególnie w okresie wakacji. W praktyce miejsce jakim jest w Gdańsku można pisać bez końca i zachwycać się jego niezwykłym urokiem. Z pewnością zrozumieją to tylko ci, którzy już w nim byli i zapewne zechcą powrócić do niego po raz kolejny. Niemniej jednak jeżeli i my znajdziemy kilka dni wolnego warto zawitać do tego miejsca i sprawdzić co jest w nim takiego niezwykłego. Nie zapominajmy o tym, że zawsze możemy zawitać jeszcze do sąsiednich miast tj. Gdyni i Sopotu.

yellowdream

Cześć, jestem Adrian. Pasjonuje się sportem, muzyką i podróżami. Na moim blogu będę poruszał ciekawe tematy z różnych dziedzin życia. Mam nadzieję, że i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *